Kilo Alımı

Diyet programı uyguladığınız halde ya da beslenmenize dikkat ettiğiniz halde kilo kontrolü yapamıyorsanız kilo alımı yaşıyorsunuz demektir. Aldığınız enerji miktarı, günlük tükettiğiniz enerjiden fazla ise kilo alımı söz konusu olacaktır.

Vücudunuz günlük rutininize bağlı olarak belirli bir enerjiyi üretmeye meyillidir. Ürettiğiniz enerjiyi çeşitli aktivitelerle harcarız (Yürümek, spor yapmak, konuşmak, düşünmek, nefes almak ve uyurken bile enerji harcarız). Ancak enerjiye dönüşmesi için tükettiğimiz gıdalara karşı intoleransınız olması durumunda bu gıdaları sindirebilmek için bağırsaklar daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve/veya sindirim çok daha uzun sürecektir.

Bu durumda metabolizmanız hızını düşürecektir, metabolizma hızına bağlı olarak kilo alımı hızlanır.

Serotonin Etkisi

Serotonin hormonu tokluk hissimizi sağlar, yemek yedikten sonra doymuşluk hissedebilmek için serotonin hormonunun devreye girmesi gerekmektedir.

Seratonin hormonunun %90 ı bağırsaklarda ve %5’i ise beyinde üretilmektedir. en fazla beyinde değil bağırsaklarda üretilir.

Bağırsaklarımız herhangi bir sebeple görevini yerine getiremediğinde vücutta oluşacak serotonin eksikliği ihtiyacınızdan fazla yemek yemeye ve kilo alımına sebep olacaktır.

Bize Yazın
Lurivo Test Türkiye
Merhaba, Lurivo Test Türkiye'ye Hoşgeldiniz.

Sizi arayabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi bize iletin.

Lurivo Ekibinden Sevgilerle,
Call Now Button