Ürtiker

Halk arasında Kurdeşen olarakta bilinen ürtiker cildinizde ani olarak ortaya çıkan döküntülerdir. Ürtiker vücudunuzun belirli bir bölgesinde ortaya çıkabilir, zaman zaman bütün vücudu kapladığı da görülmektedir. Vücudun ürettiği Histamin proteinleri kılcal damarların sızdırması sonucu ciltte birikir ve kızarıklığa neden olur. Bu döküntüler birleşerek çok büyük ölçülerde ortaya çıkabilir.

Ürtiker Tedavisi

Bağışıklık sistemini tetikleyen her etken ürtikerinizi tetikleyebilir. Ürtikerinizi tetikleyen etkenlerin başında tüketmiş olduğunuz yiyecek ve içecekler yer alır. Bağırsaklarınızın sindiremediği gıdalar yabancı madde olarak algılanır ve bağışıklık sistemi uyarılarak harekete geçer. Ürtiker ise vücudunuzun sizi uyarma yöntemlerinden birisidir.

Ürtiker bir cilt hastalığı olduğu için gıda dışı etkenler histamin salınımını arttırabilir. Bu etkenler kullandığınız şampuanın içeriğinden evinizdeki çiçeklere; evcil hayvanınızdan ev akarına; kullandığınız kozmetik ürünlerden dışarıdaki çimene kadar geniş bir yelpazeyi içerir.

Bize Yazın
Lurivo Test Türkiye
Merhaba, Lurivo Test Türkiye'ye Hoşgeldiniz.

Sizi arayabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi bize iletin.

Lurivo Ekibinden Sevgilerle,
Call Now Button